Simić sa četiri gola predvodio Zvezdu do ubedljive pobede protiv Trepče (VIDEO)

Nakon što je utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije između Trepče i Crvene zvezde trebalo je da bude odigrana juče od 14 časova u Kosovskoj Mitrovici, ali pošto je crveno-belima bio onemogućen ulazak na Kosovo i Metohiju, jer nisu prošli dalje od prelaza na Jarinju nakon čega su se vratili u Beograd, meč je odigran danas u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbjie u Staroj pazovi, a klub iz Ljutice Bogdana je ostvario plasman dalje nakon ubedljive pobede rezutlatom 8:0.

Zvezda je povela u trećem minutu golom Simića koji je nakon prodora Jevtovića po desnoj strani posle njegovog centaršuta bio precizan. Tri minuta kasnije crveno-beli ne koriste priliku nakon askcije koju je počeo Žander, kda je centrirao je sa leve strane, a lopta je stigla do Tomanea koji je uposlio Vukanovića, ali se Zvezdin napadač nije najbolje snašao u srcu šesnaesterca. Vukanovć je posle asistencije Van La Pare, u devetom minutu izašao sam pred golmana Milentijevića koji je odlično reagovao. Posle kornera koji je u 20. minutu izveo Vulića, Pankov se izborio za loptu i uputio udarac, ali prebacio gol. Vulić je pronašao Simića, koji izlazi sam pred Milentijevića, šest minuta posle, ali je golan domaćina dobro intervenisao. Veljko Simić je postigao i drugi gol u 28. minutu kada je dobio je pas u prostor od Žandera, obišao golmana i sa 16 metara bio precizan. Žander je nakon pola sata igre od početka utakmcie zapretio silovitim udarcem, ali lopta otišla preko prečke, da bi četiri minuta kasnije Milentijević odbranio pokušaj istog igrača. Simić je prebacio gol nakon akcije sa Vukanovićem u 40. minutu, a tri minuta kasnije je Jovančić bio neprecizan. Pored pomennutih prilika za Zvezdu, Trepča je propustila priliku koju nije iskoristio Lalić kada je šutirao sa distance.

Veljko Simić je u četvrtom minutu drugog poluvremena trećim golom komletirao het-trik, nakon što je iskorisito asistenciju Vukanovića koji je prošao po desnoj strani. Minut kasnije Zvezda je postigla peti gol kada je strelac bio Van La Para koji je dao prvi gol za crveno-bele nakon što je iskoristio odbitak posle pokušaja Simića sa ivice šesnaesterca, a Milentijević smao na kratko intervenisao. Aleksa Vukanović je u 54. minutu postigao peti gol glavom nakon centaršuta Žandera sa leve strane. Trener crveno-belih Vladan MIlojević je u četiri minuta izvršio prvu izmenu i Garsija ulazi u igru umesto Van La Pare. Minut nakon isteka sat vremena igre Veljko Simić je postigao četvrti gol na meču, a šesti za Crvenu zvezdu, kada je nakon asistencije Tomanea, izašao sam pred Milentijevića koga je savladao. Trepča je pokušala u 65. minutu iz daljine, ali je golman Zvezde, Popović bio siguran. Burmaz je u 70. minutu meča u crveno-belima zamenio Vukanovića i odigrao prvi meč u seniorskom fudbalu. Miloš Vulić je bio precizan prilikom izvođenja slobodnog udarca sa 20 metara u 78. minutu za 7:0. Poslednja treća izmena u crveno-belima je izvšena u 80. minutu kada je i mladi Pantović kao i Burmaz odigrao prvu utakmciu u seniorima pošto je ušao u igru umesto strelaca četiri gola Simića. Tomane je postigao osmi gol za Zvezdu, nakon centršuta Vulića iz kornera, kada je bio najviši u skoku i glavom postigao pogodak za konačnih 8:0 u 86. minutu.

Trener Crvene zvezde, Vladan Milojević, je posle meča rekao da je od igrača tražio profesionalan pristup.

“Hteli smo da utakmicu odigramo profesionalno, tražio sam od svojih igrača takav pristup i oni su ispratili moje instrukcije. Danas je nastupalo nekoliko igrača koji nisu u ritmu i to se videlo, ali sam zadovoljan nastupom svakog igrača. Pohvalio bih igrače Trepče na izuzetnom otporu koji su pružali, ali mi smo odigrali odličnu utakmicu i pitanje je kakvu bi partiju pružile i mnogo jače ekipe. Krivo mi je što utakmica nije odigrana na Kosovu, ali se nadam da će ubrzo doći vreme kada će Zvezda moći da gostuje da bi i naši sugrađani mogli da gledaju jednog učenika Lige šampiona”, rekao je Milojević za Arena sport i dodao da smatra da će ovaj meč biti veliki podsticaj u budućnosti za Veljka Simića koji je je postigao četiri gola.

“U ovakvoj partiji uvek jedan igrač odskoči. Veljko je danas postigao četiri gola, odigrao fantastično, a po šansama mogao je da ih postigne još više. Ovo je sigurno veliki podstrek za Veljka da u budućnosti pruži još ovakvih partija, a drago mi je i da je La Para postigao prvenac. Veliki broj fudbalera se razigrao i sve u svemu mislim da je bila jedna lepa fudbalska predstava i da su gledaoci uživali. U ekipi Trepče se vidi jedna dobra organizacija i pored toga što treniraju u teškim uslovima, a želim im mnogo sreće u nastavku takmičenja”, naglasio je Milojević.

Šef stručnog štaba je rekao da će igrači će posle velikog broja mečeva dobiti slobodne dane.

“Za vikend ćemo malo da se odmorimo i napunimo baterije. Igračima je potreban psihološki odmor, da provedu neko vreme sa porodicom jer mi smo svakih par dana na putovanjima i to dovodi do emotivnog pražnjenja. Imamo veliki broj utakmica do decembra i odmor je u ovom trenutku najbolja opcija za nastavak dobrih rezultata”, zaključio je Milojević.