Sevilja pobedom u gradskom derbiju do mesta koje vodi u Ligu šampiona (VIDEO)

Sevija je trijumfovala protiv Betisa na stadionu “Ramon Sančez Pishuan” u poslednjem subotnjem meču 32. kola španske La Lige rezutlatom 3:2 u gradskom derbiju.

Munir El Hadadi je dao prvi gol za domaći tim nakon pasa Pabla Sarabije u 26. minutu i ovim golom je rezutlatom 1:0 vodila Sevilja na kraju prvog poluvremena. Điovani Lo Selso je izjednačio nakon dodavanja Firpa u 10. minutu nastavka. Sarabija je ponovo doneo domaćem timu vođstvo posle asistencije Visama Ben Jedera četiri minuta kasnije. Nakon toga je Franko Vaskez posle dodavanja Evera Banege povisio na 3:1 u 64. minutu. Konačnih 3:2 je u 82 minutu postavio golom Kristijan Teljo koji je tri minuta pre toga ušao u igru umesto Sidneija.

Sevilja je trenunto na četvrtoj poziciji sa 52 boda posle 15 trijumfa uz sedma nereenih i 10 izgubljenih mečeva sa gol razlikom 54:39, dok je Betis je deveti sa 43 boda nakon 12 pobeda uz sedma nerepenih i 13 izgunljenih utakmica, sa gol razlikom 38:43.