Riberi kao u najboljim danima za 14 bodova lidera ispred drugog (VIDEO)

Minhenski Bajern je trijumfovao u prvom meču 18. kola nemačke Bundeslige na gostovanju u Leverkuzenu na “Baj areni” rezultatom 3:1 (1:0).

Ekipi trenera Jupa Hejnkesa je povela u 32. minutu, a strelac prvog gola za Bajern je bio Havi Martinez, nakon što je Roben je izveo korner sa desne strane, Vidal je probao glavom, a na blok dobro reagovao Martinez, koji lako postiže gol za minimalno vođstvo Bavaraca na poluvremenu. Frank Riberi je udvostručio u 59. minutu nakon asistencije Hamesa Rodrigeza posle kontre, kada se Francuz odlično ubacivao po desnoj strani i na sjajan način nakon što je nadmudrio driblingom rivale savladao golmana Lena. “Farmaceuti” su uspeli da se vrate u meč 11 minuta kasnije, kada je Haverc je koji je dodao Folandu, koji je pogodio Zilea, a lopta je od nemačkog reprezentativca odbila u gol tima iz Minhena. Rodrigez je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena fenomenalno izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca i postavio konačnih 3:1.

Bajern ubedljivo prvi nakon sa 14 bodova više od drugog Šalkea, dok je Leverkuzen je ostao četvrti sa 28 bodova, dakle, 16 manje od Bavaraca.

Байер – Бавария. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2017/18. 18 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.