Premijer liga: Čelzi odigrao bez golova sa Lesterom, ubedljivi Vest Hem, sigurni Vest Bromič, minimalac Palasa, silni Totenhem (VIDEO)

U standardnom terminu rezervisanom za Premijer ligu odigrano je prvih šest mečeva 23. kola. Čelzi i Lester su odigrali bez golova 0:0, Hadersfild je ubedljivo poražen od Vest Hema 4:1 (1:1), Vest Bromič Albion je dobio Brajton 2:0 (1:0). Kristal Palas je minimalno savladao Barnli 1:0 (1:0), dok su Njukasl i Svonsi remizirali 1:1 (0:0), kao i Votford i Sautempton 2:2 (0:2). U poslednjem meču dana Totenhem je razbio everton 4:0 (1:0).

U duleu dva poslednja šampiona Engleske nije bilo golova, a svakako gosti mogu biti zadovoljniji ovim ishodom. Doduše „lisice“ su bili bolji rival u provm poluvremenu, u nekoliko navrata svoj gol spasio je golman Kurtoa. Domaći su poslednjih 20. minuta imali igrača manje zbog drugog žutog kartona Čilvela, ali ni brojčana prednost nije pomogla izabranicima trenera Kontea da dođu do celog plena.
Čelzi ostaje treći sa 47 bodova koliko ima i drugoplasirani Junajted koj svoj meč igra u ponedeljak. Lester je osmi sa 31 bodom.

Vest Hem polako izlazi iz krize a potvrda za te tvrdnje je i ubedljiva pobeda nad domačim Hadersfildom. Noble je doveo goste do prednosti u 25. minutu, da bi Džo izjednačio pet minuta pre kraja poluvremena. U nastavku meča usledila je rapsodija izabranika trenera Mojesa. Sve bolji Arnautović je u prvom minutu nastavka vratio prednost „čekićarima“, da bi Lancini deset minuta kasnije doneo svom timu dva gola viška. Isti igrač je u 61. minutu postavio konačnih 4:1. Londonski klub je na 11 mestu sa 25 bodova, dok Hadersfild ima bod manje i na 13 poziciji je.

Vest Bromič Albion je slavio protiv novajlije u ligi Brajtona 2:0. Evans je u 4. minutu načeo goste, da bi Davson u 55. minutu povisio na 2:0. Domaćin je pretposlednji sa 19 bodova, a Brajton ima četiri boda više i nalazi se na 15 mestu.

Kako odmiče sezona Kristal Palas igra bolje, a danas su minimalno slavili protiv odličnog Barnlija golom Sakoa u 21.minutu. Palas se popeo na 12 mesto sa 25 bodova, dok je Barnli sedmi sa 34. Ceo meč za domaće odigrao je Luka Milivojević.

Njukasl i Svonsi su odirali nerešeno 1:1. a oba gola viđena su u drugom delu. Ajv je pogodio za „labudove“ u 60. minutu, a osam minuta kasnije Hoselu postavio konačan rezultat. Svonsi ostaje poslednji sa 17 bodova, a Njukals je 14ti sa 23. Kod “svaraka” ni na klupi nije bilo Aleksandra Mitrovića.

Votford je na kraju izvukao bod u duelu sa Sautemptonom odigravši 2:2. Na poluvremeu gosti su vodili sa 2:0 golovima Provsa u 20. i 44. minutu, a asistent kod drugog gola bioje Tadić Grej u 58. minutu smanjio na 2:1, da bi nerešen rezultat postavio Dakur u 90. minutu. Sautempton je na 16 mestu sa 21 bodoma, a Votford ima pet više i deseti je. Naš reprezentativac Dušan Tadić zamenjen je u 90. minutu.

Totenhem je poptuno neočekivano i lako savladao Everton. Posle prvog poluvremena nije delovalo da će Runi i društvo doživeti pravi brodolom u Londonu. “Karamele je načeo sjajni Son u 26. minutu, a to mu je osmi gol u šampionatu. U drugom delu posao je rešio neverovazni Kejn sa dva gola. On je postao najbolji strelac u istoriji “pevaca”. U 47. minutu je pogodio na asistenciju Sona, da bi u 59. minutu praktično rešio pitanje pobednika. devet minuta pre kraja Eriksen je završio goleadu nakon sjajog dodavanja Dele Alija. Totenhem se izjednačio na tabeli sa četvrtim Liverpulom koji sutra igra protiv Mančester Sitija,a everton je deveti sa 29 bodova.