Poznata prva četiri tima koja su se kvalifikovala u plej-of za Ligu šampiona (VIDEO)

Nakon prva četiri revanš meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona poznata su prva dva tima koja su se kvalifikaovala u plej-of za Ligu šampiona.

Nakon što je Karabag u Nikoziji pobedio 2:1 u prvom meču i revanš je takođe okončan sa pobedom gostiju koji su postigli dva gola, pošto je APOEL ostvario plasman trijumfom 2:0 u Bakuu. Prvi gol za tim iz Kipra je u 34. minutu postigao Tomas De Visenti kad aje bio siguran izvđač najstrože kazne sa 11 metar i savaladao golmana Vagnera Da Silvu. Srpksiinternacionalac Uroša Matića je postigao sjajan gol u 68. minutu kada je iskoristio asistenciju Romana Bezjaka za konačnih 2:0 i ukupnim rezultaom 3:2 se plasirao dalje.

Rozenbrg je nakon 3:1 u Sloveniji, pobedio i u Norveškoj Maribor istim rezutlatom i plasirao se dalje. Maribor je poveo kada je asistenciju Mitje Vilera golom rešio Rudi Požeg Vankas u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Aleksander Soderlund je izjendačio nakon asstencije Akintole u 53. minutu, a Anders Konradsen je preokrenuo nakon dodavaja Vegara Hedenstada, a zatim i postavio konačnih 3:1 kada je iskoristio i asisteciju Akintole u 81. minutu.

Klub Briž je nakon pobede 1:0 u prvom meču, odigrao nerešeno 3:3 u gostima protiv Dinamo Kijeva i plasirao se u naastavak takmičenja. Bujalski je u petom minutu nakon dodavanja Mikolenka doveo domaćina u prednost, a u 38. je gost iz Belgije izjednačio kada je Deli rešio golom pas Vormera. Šepeliev je u petom minutu nastavka novu prednost doneo Dinamu. Burda je nakon drugog žutom ostavio Dinamo u 82. minutu sa igračem manje, ali je drugi uti i u Brižu, dobio Perci Taj. Vormer je izjendačio u 88. minutu nakon dodavanja Opende. Domaćin je poveo 3:2 u trećem minutu sudojeke nadokande vremena nakon gola Brandon Mechelea, a dva minuta kasnije je izjednačio Openda nakon asistencije Diate.

Posle 1:1 u Zagrebu Dinamo je pobedio u Mađarskoj Ferencvaroš 4:0 i plasirao se u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona. Gosti iz Hrvatske su nakon asistencije Danija Olma, poveli preko Arijana Ademija u 16. minutu, a akteri kod prvog gola su i u 10. minutu nastavka su zamenili uloge kod trećeg gola. Mislav Orsic je dodao Brunu Petković za drugi gol u drugom minutu drugog poluvremena, a konačnih 4:0 je postao Amer Gojak, dok Dimano nij iskoristio i penala kada je u 89. minutu Petković šutirao pored gola.