Pobeda domaćina i nerešeno u prva dva meča kola (VIDEO)

Prvi meč pretposlednjeg 37. kola italijanske Serije A ove sezone, je okončan pobedom domaćina, a drugi nerešenim rezutlatom.

Udineze je na “Frijuliju” u Udinama u prvoj utakmici kola pobedio SPAL rezultatom 3:2.
Samir je postigao vodeći gol za domaćina iz Udina nako prve asistencije na meču Rodriga De Paula u petom minutu meča. De Paul je asistrao zatim i prilikom golova koje je do kraja prvog poluvremena postigao Stefano Okaka koji je prvo dulirao prednost, minut posle isteka pola sata igre, a zatim i četiri minuta kasnije za ubedljivih 3:0 na kraju prvog poluvremena. SPAL je prvi gol na meču dao preko Andree Petanje posle pasa Kevin Bonifacija u 53. minutu. Nokan toga je Matija Valoti u 59 minutu posle asistencije Jasmina Kurtića postavio konačnih 3:2.

SPAL je na 11. mestu nakon 11 pobeda uz devet nerešenih i 17 poraza sa 42 boda, dok je Udineze nakon 10 trijumfa uz 10 nerešenih i 17 izgubljneih utakmica sa 40 bodova pet više od Empolija koji je 18. sa najviše bodova u zoni ispadanja.

Đenova je odigrala nerešeno na “Luigi Ferarisu” odigrala nerešeno portiv Kaljarija 1:1.
Posle asistencije Filipa Bradarića Kaljari je poveo u 40 minutu meča golom Leonarda Pavoletija i vodio 1:0 na kraju prvog poluvremena. Veoma važan bod u borbi za opstanak je golom u 89. minutu kada je Đenova izjendačila doneo Domeniko Kriskito. Domaći tim iz Đenove je završio meč sa igračem manje jer je u trećem minutu sudijeke nadoknade vremena Đuzepe Pecela dobio crveni karton.
Srpski internacioanalc Ivan Radovanović je odigrao ceo meč za Đenovu,a njegov sunarodnik Ivan Lakićević je bio na klupi za rezervene igrače.

Genova je 17. prva iznad crte nakon osam pobeda uz 13 nerešenih mečeva i 16 poraza sa 37 bodova, dva više od Empolija koji je prvi u zoni ispadanja koji ima meč manje, dok je Kaljari na 12. poziciji posle 10 trijumfa uz 11 nerešenih i 16 izgubljenih utakmica sa 41 bodom.