Po bod rivalima iz trećeg meča dana i pobeda gostiju u četvtoj utakmici u La ligi

Rivali su podelili po bod u trećem nedeljnom meču 32. kola španske La lige, dok je gostujući tim pobedio u četvrtom meču dana.

Real Sosijedad je u trećem meču dana na “Anoeti” u San Sebastijanu odigrao nerešeno protiv Eibara rezutlatom 1:1. Domaći tim je poveo u prvom minutu kada je Huanmi savalao srpskog reprezentativca Marka Dmitorvića nakon asistencije Lukea Sanjalija. Nije Sosijedad sačuvao pobedu jer je Đordan izjendačio posle odlično izvedenog slobodan udarac sa 20 metara kada je savaldao Rulija u 85. minutu meča.

Real Sosiedad je 10. sa 41 bodom nakon 10 pobeda uz 11 nerešenih i 11 izguljenih utakmica, dok je Eibar 12. sa 40 bodova posle devet tirjumfa uz 13 nerešenih mečeva i 10 poraza.

Vilajreal je na “Montoliviju” u pretposlendjoj utakmici dana pobedio Đironu rezutlatom 1:0. Pobednički gol za “Zutu podmornicu” je u sedmom minutu nakon asistencije Pabla Fornalsa postigoa Samuel Čukvueze.

Viljareal je ostvario veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak i sada je na 15. poziciji u La ligi sa 33 boda nakon sedam trijumfa u 12 nerešenih i 13 izgubljenih utakmica, sa dva boda više od Valjadolida koji je u zoni ispadanja na 18. mestu i bodom više od prve iznad crte 17. Selte, dok je Đirona 14 sa bodom više od “Šute podmornice” posle osam pobeda, uz 10 nerešenih i 14 izgubljnih utakmica.