Pjontek sa penala za trijumf Milana (VIDEO)

Milan je pobedio Veronu u poslednjem meču koji se igrao u nedelju u trećem kolu Serije A na stadionu “Mark’Antonio Bentegodi” rezultatom 1:0.

Domaći tim iz Verone je u 21. minutu ostao sa fudbalerom manje u igri kada je Mariuš Stepinski dobio crveni karton. Milan je prednost realizovao u drugom poluvremenu. Pobedonosni gol za “Rosonere” je postigao Kšištof Pjontek nakon što je bio precizan izvođač najstrože kazne sa 11 metara i u 68. minutu savladao golmana Verone Marka Silvestrija, pošto je Ginter igrao rukom u šesnaestercu. Poljak je i u 83. minutu postigao gol, ali je posle konsultacije sa VAR sobom arbitar Đianluka Manganielo, nije priznao ovaj pogodak, jer je golman domaćih Silvestri prvi došao do lopte koju mu je Pjontek izbio iz ruku. Milan je takođe u finišu ostao sa 10 fudbalera u igri jer je Davide Kalabria dobio crveni karton u četvrtom minutu sudjeke nadokande vremena. Verona je iznudila slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, a domaći su uz to tražili i jedanaesterac. Veloso je pogodio živi zid, a lopta se odbila do srpskog reprezentativca Darka Lazovića, koji je bolje šutirao, ali nije pogodio Donarumin gol.