Petkovićevi "Orlići" odigrali nerešeno protiv Ukrajine (VIDEO)

Fudbalska selekcija Srbije do 20 godina odigrala je nerešeno 1:1 (1:1) protiv reprezentacije Ukrajine u Sportskom centru (SC) Fudbalskog saveza Srbije (FSS) u Staroj Pazovi.

Ilija Petković je u drugom meču na mestu tim-menadžera selekcije Srbije do 20 godina odigrao prvi put nerešeneo, aoba gola na meču su postignuta u prvom poluvremenu.

Veoma rapoložen za igru u uvodnim minutuima meča je bio Nemanja Radonjić koji je imao nekoliko pokušaja da ugrozi protivnički gol, a Srbija je povela preko fudbalera Rada Aleksandra Lutovaca u 17. minutu. “Orlići” nisu iskoristili prilike koje su imali su nakon vodećeg gola da povedu ubedljivije i da eventualno već tada reše pitanje pobednika, a gosti su zaigrali bolje nakon vodećeg gola domaćih i izjendačili u finišu prvog poluvremena golom Artema Dovbika u 42. minutu.

Oba tima nisu iskoristili nekoliko odličnih prilika u drugom poluvremenu, među kojima je bila i šansa Danila Pantića iz slobodnog udarca kada je njegov pokušaj završio iznad prečke. Srbija je igrala bez sankcionisanog Miladina Stevanovića od 80. minuta kada je dobio drugi žuti karton.

Meč je poslužio je da se provere igrači koji imaju pravo igre u predstojećim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (EP) mladih koje za Srbiju počinju 1. septembra protiv Gibraltara, a našu grupu čine još Austrija, Rusija, BJR Makedonija i Jermenija. Prvenstvo Evrope za mlade selekcije održava u Italiji se 2019. godine.