Partizan ubedljiv na Banjici, Proleter i Čukarički, odnosno Bačka i Vojvodina odigrali bez golova (VIDEO)

U preostala tri meča 20.kola Superlige Srbije viđeno je samo tri gola. Rad je izgubio na Banjici od Partizana 0:3 (0:2), Proleter i Čukarički su odigrali 0:0, kao i Bačka i Vojvodina 0:0.

Partizan je prakično iz prve prave akcije poveo na Banjici. Zakarić je u 5.minutu uposlio Rikarada koji je izbio sam ispred golmana koga je rutinski savladao za 1:0. U 10.minutu je već bilo 2:0, korner je izveo Zakarić, na drugoj stativi je bio usamljeni Nemanja R. Miletić kome nije bilo teško da pogodi mrežu Rada. Nastavili su gosti sa napadima, u 19.minutu šutirao je Kosović i odbranio je Marković, da bi tri minuta kasnije imao idealnu priliku Ivanović, ali ponovo bio na visini zadatka čuvar mreže „građevinara“. Već u sledećem napadu posle kornera šutirao je Rikardo, a gol – linije loptu je izbio Šipčić. Prvu šansu domaći su imali preko Tričkovića u 31.minutu, ali je na mesto golman Kljajić koji je zamenio na golu crno – belih povređenog Stojkovića. Do kraja poluvremena klub iz Humske je imao dve šanse, Ivanović je pogodio spoljni deo mreže, da bi isto ućini i Valijente u samom finišu poluvremena pa je ostalo na poluvremenu na Banjici 2:0.

Drugo poluvreme počelo je prilikom Rikarda, šutirao je napadač crno – belih sa ivice kaznenog prostora, ali se istakao golman Marković. Osam minuta kasnije Rikardo se našao u ulozi asistensta ka Pantiću, a mladi vezista je loše šutirao. Na polovini drugog dela nova prilika za Pantića koji se ne snalazi u završnici akcije. Igrao se 71.minuta kada je sve bilo rešeno, nakon šuta Valijentea odbranio je Marković, lopta je stigal do Rikarda koji drugim golom na meču povećava na 3:0. Ubrzo je trener Mirković iz igre izveo Gorana Zakarića umesto koga je ušao Zoran Tošić,a neduko potom Đerlek je zamenio Pantića. Ubrzo je veliku priliku propustio Ivanović nakon dodavanja Miletića. U poslednjih desetak minuta priliku da debituje za Partizan dobio je mladi Filip Stevanović koji je rođen 2002.godine. Upravo je mladi gudbaler u nadoknadi imao veliku priliku, ali se spetljao u odsudnom trenutku, pa je na Banjici ostalo 3:0.

Crno – beli su treći i imaju 43 boda, četiri manje od drugog Radničkog, a čak 13 manje od prve Zvezde. Rad je predzadnji sa 15.

U preostala dva meča strelci su zatajili. Proleter i Čukarički su odigrali bez golova, kao i Bačka i Vojvodina.

“Brđani” su četvrti sa 39 bodova, Proleter je sedmi sa 27 koliko ima i Vojvodina, dok je Bačka 12-ta sa 18 bodova.