Partizan preokretom do pobede u Kruševcu (VIDEO)

U prvom današnjem meču 1.kola Superlige Srbije Partizan je Kruševcu savladao posle preokreta Napredak 3:1 (0:1).

Nešto veći posed lopta na početku meča imao je domaćin. Kako je meč odmicao tako su crno – beli preuzimali inicijativu. Prvi kaka – takav pokušaj usledio j u 14.minutu, probao je udarcem iz daljine Zdjelar, ali je lopta otišla preko gola. A noda sedam minuta kasnije lepa akcija gostiju, Sadik je oslično pronašao Sumu čiji je udarac glavom iz neposredne blizine bio nepercizan. Nedugo potom je Stevanović pokušao iz daljine, a golman Napretka nije imao većih problema. Kako se poluvreme bližuili kraju tako su se Kruševljani povukli čekajući šansu iz kontre. U finišu je udarac iskosa Asana izblokiran, da bi potom Napredak uzvratio na drugoj strani. Oumar je pronašao Kočića koji je probao da lobuje golmana Popovića, ali je nekako Ostojić uspeo da izbaci loptu. Usledio je potom šok za Partizan u drugom minutu nadoknade. Lopta je stigla srećno do Kočića koji se odlično snalazi i pogađa za vođstvo od 1:0 na poluvremenu.

Odličnu izmenu naparvio Milošević u poluvremenu jer je Marković već u 40 sekundi izjednačio na 1:1. Dobru loptu sa desne strane sproveo glavom u mrežu. Tom prilikom povredio se i on i golman Živković, pa su obojcia morali da napuste igru. Priliku su dobili omladinci Jordanov, te Čolić kod gostiju. Nastavak meča doneo je po jednu priliku na obe strane. Mrkić se oslobodio Vitasa i tukao je preko gola, da bi na drugoj strani Natho pokušao iz slobodnjaka i lopta je završila preko gola. A onda bura u finišu. U 86.minutu nakon kornera Kostić je faulirao Vitasa, a sudija Grujić je dosudio penal koji u gol pretvara Natho. U nadokndi aPartizan potvrđuje trijumf. Sadik se oslobodio čak četiri protivnika, šutiao je , golman je odbranio, da bi potom lopta stigla do Čolića koji postavlja konačan rezultat.