Omonija posle penal ruleta izbacila Zvezdu iz kvalifikacija za LŠ (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Omonije posle penala 4:2 (1:1) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Crveno – beli svoj evropski put nastavljaju u plej – ofu Lige Evrope.

Tragičari u penal seriji bili su Falćineli i Degenek kojima je golman Fabijano odbranio udarce.

Prvi udarac uputio je Tijago sa 25 metara i nije bio precizan. Minut kasnije defanzivac Omonije je poslao kratku loptu ka golmanu, pokušao je Ben to da iskoristi i pao je posle kontakta, ali se sudija nije oglasio. Kako je meč odmicao Zvezda je sve bolje delovala na terenu, oprobali su udarce Kanga i Ivanić, ali nije bilo promene. U dva navrata je potom pokušao Ben, prvo makazicama, potom i glavom, a lopta je završavala iznad gola. U 31.minutu Omonija je povela posle greške Borjana, Gomes je izveo korner pravo u čuvara mreže koji ju je ispustio na glavu Luftenar i lopta je završila u mreži. Delovalo je da će ovaj rezultat ostati na stazi, ali u 45.minutu je Ivanić glavom izjednačio na 1:1.

Nastavila je zvezda sa napadima u drugom poluvremenu, dok je domaćin vrebao iz kontre. U 52.minutu je pokušao Katai iz slobodnog udaraca i istakao se golman Fabijan. Sedam minuta kasnije velika prilika za Bena čiji je udarac sa desetak metara bio neprecizan. Samo dva minuta kasnije udarac Ivanića je izblokiran u poslednji čas. Minut docnije udarac Papulisa je završio pored stative. A onda najbolja prilika za Omoniju, odličan volej Boteka i neverovatana parada Borjana. Novu priliku je imao Ben u 75.minutu kada mu je izblokiran udarac. Do kraja su se jedni i drugi povukli pa je meč ušao u produžetke.

Ništa značajno nismo videli u prvom produžetku, osim velike borbe na sredini terena bez nekih izrazitih prilika. Ništa bolju igru nismo videli u drugih 15.minuta pa se pristupilo izvođenju penala Precizan za Zvezdu bio je Gavrić, potom je izjednačio Gomez. Novu prednost doneo je Ben, a Gomeš je poravnao na 2:2.Fabijan je odbranio udarac Falčinelija, a Asante je pogodio za 3:2. Potom je Fabijan odbranio udarac Degeneka, da bi Lecjkas overio prolaz Omnije koju u plej-ofu čeka dvomeč sa Olimpijakosom.