Olimpijakos probio bunker Omonije, remi Moldea i Ferencvaroša, Dinamo slavio u Gentu (VIDEO)

Večeras su odigrana preostala tri meča plej – ofa Lige šampiona u kojima su strelaci bili raspoloženi.

Olimpijakos je opravdao ulogu favorita i savladao je Zvezdinog „dželata“ Omoniju 2:0 (0:0). Dobro u se Kiprani držali protiv renomiranog rivala, a poklekli su u pposlednjih 20 – ak minuta. Naš Lazar Ranđelović je u igru ušao u 59.minutu, da bi deset minuta kasnije zahvaljujući njemu bio dosuđen penal koji u gol pretvara Valbuena. Za miiran put na revanš pobrinuo se El Arabi lepim golom posle solo akcije u nadokndi vremena.

Prava poslastica viđena je na meču Moldea i Ferencvaroša a rezultat je 3:3 (0:1). Mađaris u vodili na poluvremenu ranim golom Bolia. u sedmom minutu nastavka Uzuni je duplirao rezultat. Delovalo je da domaćinu preti debakl. Ipak već u 55.minutu Džejms smanjuje na 1:2. To nije bilo sve jer je Ejkrem deset minuta kasnije izjednačio na 2:2. A onda u finišu Englismen donosi potpuni preokret 3:2. Četiri minuta kasnije Karatin postavlja konačnih 3:3. O prolasku dalje odlučivaće revanš.

Dinamo Kijev je slavio na gostovanju Gentu 2:1 (1:1). Suprijaga je načeo domaćine u devetom minutu. izjednačio je Klajndest u 41.minutu. Problem za domaće usledio je početkom drugog dela kada je bezus u roku od tri minuta dobije dva žuta kartona i automatsko isključenje. Prednot igrača više Kiljevljani su iskoristili preko De Penje u 79.minutu.