Obamejang doneo pobedu Arsenalu u Votfordu (VIDEO)

U poslednjem meču 34.kola Premijer lige Votford je poražen od Arsenala 0:1 (0:1).

Pobednik meča rešen je već u 10.minutu. Strelac je bio Obamejang nakon greške golmana Fostera. Samo minuta kasnije domaćin je ostao sa igračem manje zbog isključenja Dinija koji oštro startovao nad Toreirom.

Ni igrač manje nije pokolebao “stršljenove” koji su napadali i imali su nekoliko izglednih prilika. Najbolje šanse imao je Grej, ali je na golu gostiju briljirao odlično Leno. Nemac je uspeo da odbrani nekoliko zicera u drugom delu i najzaslužniji je za tri boda svog tima. U samom finišu Obamejnag j emogao da osigra trijumf “tobdžija”, ali je promašio, pa je na kraju osatlo 0:1.

Arsenal je četvrti sa 66 boda, koliko ima i peti Čelzi uz meč više, Jasno je da će se uz ova dva tima još i Totenhem i Mančester Junajted boriti za preostala dva mesta u eliti.