Novi debakl Monaka, minimalan poraz Lila i Dižona, Nica dobila Nim, remi Nanta i Marseja, odnosno Bordoa i Monpeljea (VIDEO)

Danas je odigrano šest mećeva drugog kola Lige 1 u kojima je viđeno nekoliko iznenađenja i čak pet crvenih kartona.

Nant i Marsej su odigrali 0:0, Mec je ubedljivo dobio Monako 3:0 (1:0), Bordo i Monpelje su remizirali 1:1 (0:1), Tuluz je dobio Dižon 1:0 (0:0), kao i Amijen Lil 1:0 (0:0), dok je Nima poražen od Nice 1:2 (1:2).

U prvom meču dana Nant i Marsej su razočarali odigravši bez golova 0:0. Domaći imaju za čimeda žale, propustili su nekoliko izglednih prilika, čak je Benedento promašio penal u 31.minutu. Za Marsej je poslednjih 15-ak minuta odigrao Nemanja Radonjić. Obe ekipe su došle do prvog boda.

Novi debakl doživeo je Monako ovog puta na gostovanju Mecu koji je slavio sa 3:0. Domaći su vodili od 11.minta nakon što je sigurno penal izveo Dialo. U 34.minutu “kneževi” ostaju sa igračem manje kada je Agilar dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta. U nastavku Dialo postiže gol u 53.minutu, da bi Kohade u 66.minutu overio trijumf Meca koji ima četiri boda, dok je Monako bez bodova.

Bordo i Moneplje su podelili bodove odigravši 1:1. Gosti su bili bolji rival u prvom delu u kojem su vodili golom Delora u 22.minutu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku bolja igra Borda i Maja poravnava na 1:1 u 70.minutu. Kamara je minuta pre kraja pogodio mrežu “žirodinaca”, ali je pogdak poništen nakon konsultacije VAR-a. I jedni i drugi sada imaju po bod.

Le Talek je odigrao ceo meč za goste, Ristić je ušao u 81.minutu, dok Škuletić nije dobio priliku da igra.

Tuluz je slavio minimalno protiv Dižona pogodkom Makenga u 54.minutu. Domaći su stigli do četvrtog boda, dok su gosti na nuli.

Istim rezultatom Amijen je savladao viceprvaka Lil. Doduše “doge” su od 39.minuta imale igrača manje zbog isključenja Sumare. Gol odluke dao je Guirasi u 70.minutu. Oba tima sada imaju po tri boda.

Nica je uspela da savlada domaći Nima 2:1 i pored činjenice da su gotovo celo drugo poluvreme imali igrača manje. Siprijen je u 10.minutu bio strelac sa bele tačke, da bi Ganago izjednačio u 16. Ipak u prvom minutu nadoknde Ripart vraća prednot izabranicima trenera Vijere. Od 51.minuta Rasina dobija drugu javnu opomenu i “kanarinci” ostaju sa igračem manje. I pored toga su izdržali, a u nadoknadi i Nim ostaje sa devetoricom. prvo je Martinez dobio drugi žuti, a ubrzo je Briankon isljučen. Nica ima maksimalan učinak, dok je Nim bez bodova.