Nica iznenadila Lion (VIDEO)

Poslednji susret 24.kola Lige završen je minimalnom pobedom Nice nad Lionom od 1:0 (0:0).

Po malo iznenađujući rezultat uzmijaći u obzir forme dve ekipe pre ovog meča. Domaćin je dobro otvorio meč, Ganago je pretio već u prvo minutu, ali je odličan bio Lopes. Ubrzo su “lavovi” dali gol koji je poništen zbog ofsajda. Do kraja poluvremena gosti su preteili preko Depaja i Traoera, ali uglavnom su to bili neprecizni udarci.

U drugom poluvremenu Nica je povela nakon dosuđenog penala. Ndombele je srušio u kaznenom prostoru Ganaga, a sudija je nakon odgledanog VAR snimka pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio u 69.minutu. Do kraja meča najbolju priliku imao je Depaj, ali je golman Nice intervenisao odlično, pa je ostalo 1:0.

Lion je imao ukupno čak 17 šuteva, od toga samo pet u okvir gola, dok je Nant uputio devet, a čak pet u okvir gola, što im je bilo dovoljno za vredna tri boda.

I pored poraza Lion ostaje treći sa 43 boda, šest manje od drugog Lila, dok je Nica sedma sa 37 koliko imaju Monpelje, Marsej i Sent Etjen. nema sumnje da će biti velika borba za plasman na četvrto mesto koje vodi u Ligu Evrope.