Napoli siguran protiv Kijeva (VIDEO)

Kijevo je na stadionu “Markantonio Bentegodi” u Veroni poražen od Napolija u pretposlenjdem nedeljnom meču u 32. kolu italijanske Serije A reztulatom 3:0.

“Napolitanci” su postigli prvi gol u 15. minutu meča kada je Dris Mertensovu asistenciju golom rešio Kalidu Kulibali za 1:0 na kraju prvog poluvremena. Prednost je udvostručio Akradijuš Milik nakon dodavanja Pjotra Zielinskog u 64. minutu meča. Kulibali je u 81. minutu bio još jednom streac, da bi u 90. minutu počasni gol za domaću ekipu iz Verone dao Boštjan Cesar.

Napoli je drugi sa 67 bodova sa 17 bodova manje od lidera Juventusa nakon 20 pobeda uz sedam nerešenih uz pet izgubljenih utakmica, dok je Kijevo u zoni ispadanja poslednji 20. na tabeli sa 11 bodova nakon posle jedne pobede uz 11 nerešenih i 20 poraza jer im je Fudbalski savez oduzeo tri boda.