Monako iznenadio Lil, remi Nice i Tuluza (VIDEO)

U prva dva meča 29.kola Lige 1 viđeno je tri gola. Lila je poražen od Monaka 0:1 (0:0), a Nica i Tuluz su remizirali 1:1 (1:0).

Lil je neočekivano kiksnuo protiv sve boljeg Monaka. Najprijatnije iznenađenje šampionata je bio bolji rival u prvom delu, „doge“ su samo u prvom delu imale četiri ozbiljne prilike, pogodili su prečku, ali nije bilo golova. U drugom poluvreenu nešto bolja igra „kneževa“. Najbolje prilike imali su Golovin i Želson, da bi na drugoj strani pretio Rafael. Delovalo je da će meč završiti bez golova, da bi u poslednjim trenucima produžetka Vinisijus bio strelac za Monako za osvojena tri veoma važna boda.

Lil ostaje drugi sa 57 bodova, a Monako je 16-ti sa 30.

Nica i Tuluz su remizirali 1:1., Domaćin je vodio od 20.minuta pogodkom Ciprijena iz slobodnog udarca i delovalo je da više neće biti golova. Ipak minuta pre kraja Mubele pogađa za konačnih 1:1. Domaćin je osmi sa 41 bodom, dok je Tuluz 14-ti sa 32.