Milan trijumfom nastavio borbu za Ligu šampiona (VIDEO)

Milan je na “San Siru u pretposlednjem 37. kolu italijanske Serije A trijumfovao protiv Frozinonea rezultatom 2:0.

Frozinone nije iskoristio prilku da povede sa penala kada je udarac sa 11 metara Kamila Ćiana odbranio golman “Rosonera” Đanluiđi Donaruma u petom minutu drugog poluvremena. Sedam minuta kasnije Milan je poveo kada je Kšištof Pjontek bio precizan nakon asistencije Fabija Borinija. Nakon toga prednost je duplirao Suso u 66. minutu meča.

Milan je peti nakon 18 pobeda uz 11 nerešenih rezultata i osam poraza sa 65 bodova koliko ima i četvrta Atalanta koja od 20:30 igra meč ovog kol protiv Juventusa u Torinu. “Rosoneri” će se sa “Boginjom” i Romom koja je šesta sa 63 boda, boriti oko mesta koja vode takmičenja u Evropi, dok je pretposlednji 19. Frozinone ispao iz lige još pre, a kolo pre kraja ima 24 boda posle pet pobeda uz devet nerešenih i 23 izgubljene utakmice.