Milan slavio u gradskom derbiju, Sampa deklasirala Lacio, Krotone otkinuo bod Juventusu (VIDEO)

Nakon ubedljive pobede Napolija nad Atalantom od 4:1, odigrana su još dva meča 4.kola Serije A. U najvećem gradskom derbiju Inter je izgubio od Milana 1:2 (1:2), dok je Sampdorija ubedljivo pobedila Lacio 3:0 (2:0). U psoeldnjem meču dana Krotone je odigrao sa Juventusom 1:1 (1:1).

Milan je nastavio sa sjanim rezultatima u ovoj sezoni i gradskom derbiju je pobedio Milan 2:1. Junak „rosonera“ je neuništivi Zlatan Ibrahimović strelac oba gola. Popularni Ibra je doneo svom timu prednost u 13.minutu, pre toga ga je u kaznenom prostoru oborio Kolarov i sudija je dosudio penal. Ibra je bio siguran za vođstvo od 0:1. Samo tri minuta kasnije novi šok za Inter. Leo je prošap po levoj strani i centrirao je ka Ibrahimoviću koji glavom pogađa za 0:2. Uspeo je Inter da smanji za 1:2, u 29.minutu, Kolarov je ubacio loptu ka Perišiću, ovaj pronalazi Lukakua i Belgijanac je neumoljiv. Do odmora nije bilo više promena.

U nastavku očekivana incijativa Intera. Imali su nekoliko prilika, ne toliko izglednih, pa je na kraju Milan zadržao perfektan učinak i 12 bodova, dok Inet ima sedam.

Po malo neočekivano Sampdorija je ubedljivo savladala Lacio 3:0. Kvaljarela u 32. i Audelo u 41.minutu su doneli velikih 2:0 na poluvremenu, da bi Damsgard dotukao Rimljane u 74.minutu.

Sampa ima šest bodova, a Lacio samo četiri.

Po malo neočekivano Krotone je uspeo da osvoji prvi bod odigraši sa šampionom Juventusom 1:1 (1:1). Domaćin je poveo već u 12.minutu kada je Simi iskoristio penal. Pre toga je Bonući napravio faul za najstrožu kaznu. Uspeo je šampion da se vrati rezultatski u meč deset minuta kasnije, Novalija Kijeza je uposlio Moratu i rezultat je 1:1. Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom. A onda u 60.minutu Kijeza dobija crveni karton zbog neopreznog starta i sigurno je da neće po dobrom pamtiti debi. Uspeo torisnki klub da postigne gol u 77.minutu, Morata je bio strelac na dodavanje Kvadrada, ali je iz VAR-a signaliziran ofsajd. Do kraja nije bilo promene. Bivši fudbaler Zvezde igrao Miloš Vulić igrao je do 77.minuta.