Majorka petardirala Seltu, Sevilja ubedljiva u Leganesu (VIDEO)

Prvi susret 33.kola La Lige završen je iznenašujućom ubedljivom pobedom Majorke nad Seltom od 5:1 (3:0).

U derbiju začelja Majorka je deklasirala nemoćnu Seltu sa 5:1. Gosti su pre samo nekoliko dana otkinuli bod Barseloni, da bi večeras doiveli brodolom. Već na poluvremenu je domaćin imao tri gola prednosti. Nakon presudr VAR-a dosuđen je penal koji u gol pretvara Budimir u 13.minutu. Ernandez je u 27.minutu duplirao rezultat, da bi Poco u 40.minutu povisio na 3:0.

Nadu gostiju iz Viga da mogu da izbegnu debakl da je Aspasa golom sa penal au 50.minutu. Samo dva minuta kasnije Budimir drugim golom na meču uvećava na 4:1, da bi Sevilja u 60.minutu pogodio za 5:1.

Majorka ostaje u zoni ispadnja sa 29 bodova, a Selta je mesto iznad sa pet bodova više.

Ništa manje ubedljiva nije bila Sevilja koja je u Leganesu slavila sa 3:0 (2:0). Gosti su na poluvreenu vodili golovima Toresa u 23. i 35.minutu, da bi Munir El Hadidi osam minuta pre kraja potvrdio trijumf svog tima.

Sevilja je na sigurnom četvrtom mestu sa 57 bodova, dok je Leganjes predzadnji sa 25.