Majorka i Bilbao uprkos dinamičnom meču odigrali bez golova (VIDEO)

Majorka je kao domaćin u prvoj utakmici četvrtog kola u La ligi odigrala nerešeno protiv Atletik Bilbaa rezutlatom 0:0.

Injaki Vilijams je u finišu prvog dela igre pripretio, ali je bio neprecizan, da bi u 45. minutu udarac Salve Sevilje iz slobodnjaka na drugoj strani odbranio Simon. Domaćin ne koristi ni priliku posle kornera domaći kada Baba Mohamed nije pogodio gol.

Lago Žunior je iz dobre pozicije šutirao pored gola u nastavku, a u 62. minutu šansu za goste, ne koristi Raul Garsija, jer je siguran bio golman i kapiten Majorke Manolo Reina, koji je odbio od stative loptu van gola. Golman tima iz Bilbaa Unaj Simone na drugoj strani je u 76. minut sprečio udarac iskusnog Salve Sevilje, a pet minuta kasnije Berčiče je skrivio penal za domaćina, ali je Abdon Prats je šutirao pored gola. Manolo Reina je na drugoj strani u 88. minutu odbranio pokušaj Benjata, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Raul Garsija pogodio prečku. Adurizu je u u šestom minutu sudijske nadoknade vremena Reina odbranio kazneni udarac sa 11 metara. Majorka je zatim tražila penal u finišu, ali je nakon pregledavanja on nije dosuđen. Domaći tim je postigao gola u sedmom minutu sudijske nadokande vremena, ali je on poništen zbog ofsajda.

Utakmica je tako uprkos brojnim uzbuđenjima okončana rezultatom 0:0.