Lorijen okrenuo PSŽ i poslao ga treće mesto, Lil je novi lider, Etjen minimalno u Nici, Rems u Strazburu (VIDEO)

Zanimljivo popodne u utakmica 20.kola Lige 1.

Za iznenđanje se pobrnuo Lorijen dobivši PSŽ 3:2 (1:1). Nisu se domaći uplašili šampiona i poveli su golom Abergela u 36.minutu. Izjednačio je Njemar u 45.minutu. Delovalo je u 57.minutu da je sve gotovo kada je nejmar iskoristio i drugi penal. U finišu preokret. Prvo je Visa izjednačio u 80.minutu, da bi Mogi u 92.minutu pogodio za pobedu Lorijena.

PSŽ je pao na treće mesto, a Lorijen je i dalje u opasnoj zoni.

Novi lider Lige 1 je Lil koji je minimalno pobedio Dižon 1:0. Strelac je bio Jazići nakon odličnog solo prodora i odlične egzekucije u 29.minutu. Do kraja meča trijumf “doga” je mogao biti ubedljiviji. Dakle lil je prvi sa 48 bodova, dva više od drugog Liona, dok je PSŽ treći sa 45 bodova.

Nešto ranije Nica je poražena od Sent Etjena pogodkom Abija u 88.minutu.

Istim rezultatom je Rmes slavio u Strazburu golom Kutesa u 80.minutu.

Anže je kod kuće savladao Nim sa 3:1, dok je Mec dobio Brest na gostovanju sa 4:2.

Poslednji susret 20.kola završen je pobedom Monaka u Nantu od 2:1 (1:0). Gosti su stigli do 13 pobede u šampionatu i to u Nantu. U prvom minutu nadoknade Maripan je pogodio za vođstvo “kneževa”. Pola sata pre kraja Folnad je duplirao rezultat. Kada je Palois zbog protesta u 73.minutu dobio dva kartona i automatski crveni delovalo je da Monako očekuje lak posao. I pored igrača manje Edmond je je deset minuta kasnije smanjio rezultat i najavio je dramu. Ipak do kraja nije bilo promena.

Monako je četvrti sa 42 boda, a Nant je blizu baraža za ispadanje iz lige.