Liverpul na "krilima" Salaha pokorio London, Totenhem izgubio od Brajtona (VIDEO)

ampion Engleske je ostavrio drugi vezani trijumg u Premijer ligi čime je definitvno izašao iz krize. ovog puta su okviru 21.kola u londonu dobili Vest hem 3:1 (0:0). Svi golovi su viđeni u nastavku kada je blistao Salah. Egipćanin je načeo “čekićare” u 57.minutu, da bi potom u 68.minutu novim golom utabao put ka pobedi. Sve je bilo rešeno u 84.minutu kada je Vajnaldum pogodio za 3:0. Doson je samo tri minuta kasnije ublažio poraz.

Liverpul je treći sa 40 bodova, četiri manje uz meč više od prvog Sitija, dok je vest hem peti sa 35 bodova.

U poslednjem meču kola Brajton je načinio iznenađenje pobedivši Totenem 1:0 (1:0). Trenutak odluke desio se u 17.minutu kada je Trosard sjajnim udarcem savladao domaćeg golmana. Iako su bili favoriti gosti praktično nisu pripretili na ovom meču nakojm nije igrao njihov kapiten Hari Kejn.

Totnhem je pao na šesto mesto sa 33 boda, a brajton je prvi iznad crte sa 21.