Liga 1: Monako razočarao, minimalci Lila, Nice i Bordoa (VIDEO)

Izuzetno neefikasno veče 20. kola Lige 1 u kojem je na pet mečeva postignuto samo pet golova. Monako je razočarao odigravši bez golova sa domaćim Monpeljom 0:0, Nica je minimlano dobila Amijen 1:0 (0:0), Kaen je poražen od Lila 1:0 (1:0), kao i Troa od Bordo 1:0 (1:0), dok su Dižon i Mec remizirali 1:1 (1:0).

Šampion Francuske polako posustaje u borbi za prvo mestu sa Pariz Sen Žermenom. “Kneževi” su odigrali protiv domaćeg Monpeljea bez golova tako da za vodećim PSŽ zaostaju osam bodova, uz meč više. Monpelje je osmi sa 27 bodova.

Nica je nastavila niz dobrih rezultata i ovoga puta minimalno su dobili Amijen. Strelac je bio Melou u 66. minutu. Tim sa Azurne obale je šesti sa 30 bodova, a Amijen je na 15 mestu sa 21.

Kaen je posle dobrog starta sezone ušao u seriju loših rezultata sa kojim su nastavili i u Novoj godini. Lil je odneo preko potrebne bodove golom Pepea u 43. minutu. Domaći su od 44. minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Remija, da bi snage na terenu bile izjedančene u 52. minutu kada je Balo takođe zaradio crveni karton. Kaen je pao na 12 mesto sa 24 bodova, dok Lila sada ima dva boda manje i na 14 poziciji je.

Bordo je kao gost pobedio Trou pogodkom Laborda u 15. minutu. ceo meč za pobednički sastav odigrao je Milan Gajić. “Žirodinci” su na 13 mestu sa 23 boda, a Troa sa dva boda manje je 16-ta.

Dižon i Mec su podelili bodove odigravši 1:1. Već u prvom minutu Tavares je postigao gol za domaće, da bi Nolan minut pre kraja izjednačio. Mec je i dalje poslednji sa 12 bodova, a Dižon je deveti sa 25.

Liga 1 – 20. kolo