LE: Jović golom utišao "Meacu" i overio prolaz Ajntrahta, Arsenal ubedljiv, Viljareal bolji od Zenita, Slavija posle goleade izbacila Sevilju, Benfika bolja od Dinama (VIDEO)

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Inter u Milan 1:0 (0:0), Arsenal je ubedljivo dobio Ren 3:0 (2:0), dok je Viljareal pobedio Zenit 2:1 (1:0) u mečevima osmina finala Lige Evrope. U preostala dva meča videli smo produžetke, Slavija iz Praga je trijumfovala nad Seviljom 4:3 (1:1), dok je Benfika pobedila Dinamo iz Zagreba 3:0 (0:0).

Fudbaleri Ajntrahta uspeli da savladaju Inter u Milanu minimlano i to golom Luka Jovića već u 6.minutu. Uspeo je Srbin da “otrese” De Fraja i da lobuje Handanovića za prednost gostiju. Do kraja prvog dela pretili su Gaćinović, potom i Kostić, ali nije bilo promene rezultata. Ništa se značajnije nije promenilo i u drugom delu, šanse su imali Kostić, potom Jović, da bi ubrzo Gaćinović morao napolje zbog povrede. Odličan je na golu domaćina bio Handanović koji u finišu zaustavio udarac Jovića, pa je na kraju ostalo 1:0. Na tribinama stadiona bili su emisari Barselone koji su upravo gledali Jovića i imali su šta da vide.

Arsenal je ubedljivo savladao Ren 3:0 i ukupnim rezultatom 4:3 prošao je u četvrfinale Lige Evrope. Već na poluvremenu su domaći vodili sa 2:0 i taj rezultat im je garantovao prolaz dalje. Obamejnag je već u petom minutu načeo goste nakon dodavanja Remzija, da bi Najls deset minuta kasnije duplirao rezultat nakon centaršuta Obamejnaga. U drugom poluvremenu Obamejnag postiže i drugi gol na meču u 72. minutu za ubedljivih 3:0. ovog puta Kolašinac je asistirao, a do kraja nije bilo promene.

Viljareal je i u revanšu pobedio Zenit 2:1, odnosno nakon dvomeča 5:2 za više nego zaslužen prolaz dalje. U večerašnjem susretu golove za domaćine dali su Moreno u 29. minutu na dodavanje Bake, da bi isti asistent kod prvog gola u 47. minutu meča duplirao rezultat, a ovog puta je Moreno uzvratio dodavanje. U prvom minutu nadoknade Branislav Ivanović je postigao utešni gol za goste.

Ludnica u Pragu i na kraju pobeda Slavije protiv Sevilje od 4:3, ukupno 6:5. Zanimljivo da je ovaj duel završen posle 90. minuta 2:2, kao i prvi meč. Nkađi je doneo prednost domaćinu u 14. minutu, da bi pola sata kasnije Jeder sa penala izjednačio na 1:1. U drugom minutu drugog dela Tomas sa bele tačke vraća prednost. Ipak u 54. minutu Munir poravnava na 2:2. Ušlo se u produžeteke u kojima gosti vodi prvi put na meču pogodkom Vaskeza u 98. minutu, da bi Buren izjednačio na 3:3 već u 102. minutu. A onda minuta pre kraja Traore pogađa za pobedu i plasman dalje Slavije.

Benika je uspela da pobedi Dinamo 3:0, odnosno ukupno 3:1 plasman među osam najboljih ekipa. Zagrebački klub je kapitulirao tek u 71. minutu kada je Žonas pogodio mrežu rivala. Do kraja nije bilo promene i meč je otišao u produžetke. Fereira u 94. minutu duplira vođstvo, da bi Stojanović pet minut kasnije dobio dva kartona i Dinamo ostaje sa desetoricom. Grimaldo overava pobedu i prolaz već u sledećem minutu.