Kolarov asistent u pobedi Rome (VIDEO)

Roma je na “Olimpiku” u presotnici Italije u pretposlendjem nedeljnom meču trećeg kola u Seriji A ostvarila prvu pobedu ove sezone trijumfom protiv Sasuola reztulatom 4:2.

Ekipa trenera Paula Fonseke je prvi pogodak dala u 12. minutu posle kornera koji je odlično izveo Pelegrini, a Kristante bio precizan. Osam minuta kasnije kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov je sa leve strane odlično centrirao, a Edin Džeko udvostručio prednsot “Vučice”. Domaća ekipa je u 22. minutu, nakondruge asistencije Pelegrini postigla treći gol preko Mhitarijana, koji je dao prvenac u Romi. Ekipa iz Rima je tri minuta nakon pola sata igre dala četvrzi gol kada je strelac bio Klajvert nakon treće asistencije Pelegrinija za 4:0 na kraju prvog poluvremena.

Sasuolo je smanjio zahvaljujući dvostrukom strelcu Domeniku Berardiju, u drugom delu meča, pošto je prvo u 53. minutu iz slobodnog udarca savladao Lopeza, a zatim i 72. minutu meča nakon asistencije Alfreda Dankana za konačnih 4:2. Kaputo je u sudijskoj nadoknadi meča propustio priliku da smanji na 4:3.