Kijevo na oproštaju od legende kluba odigrao nerešeno protiv Sampdorije (VIDEO)

Kijevo je u prvoj nedeljnoj utakmici pretposlednjeg 37. kola italijanske Serije A na stadionu “Marc’Antonio Bentegodi” u Veroni odigrao nerešeno protiv ekipe Sampdorije rezultatom 0:0, a meč je obeležio oproštaj legende Kijeva Serđa Pelisijea.

Tamičarski nevažan meč za oba rivala je okončan pobedelom bodova bez golova, a “Leteći magarci” su postigli pogodak u 10. minutu preko Mehdija Lerisa, ali je on poništen nakon pregledavanja snimka, zbog ofsajda. Domaći tim iz Verone je potom pokušavao i preko Depaolija i Stepinskog, ali su bili neprecizni. Gosti iz Đenove su imali fudbalera više u igri od 40. minuta kada je arbtar Đianluka Aureliano zbog prekršaja crveni karton dao Federiku Barbi. Kvaljareala je nije zatim iskoristio priliku dva minuta kasnije, kada je šutirao preko gola.

Sampdorija je u 71. minutu ponovo pokušala preko Kvaljarele, koji je iz slobodnog udarca, šutirao pored leve stative gola oponenta.

Pelisije je u 73. minutu napustio igru kada ga je zamenio Pućareli, a igrači oba tima su mu priredili špalir, a navijači su ga ovacijama i posebnom koreografijom pozdravili.

Kijevo će se, kao što je i od ranije poznato sledeće sezone takmičiti u Seriji B, jer je poslednje plasirani 20. tim u Seriji A sa 16 bodova nakon dve pobede uz 13 nerešenih i 22 poraza uz oduzimanje tri boda od Fudbalskog saveza Italije, dok je Sampdorija deveta sa 14 trijufa uz osam nerešenih mečeva i 15 poraza sa 50 bodova.