Kesi sa penala za pobedu Milana protiv Lacija (VIDEO)

Milan je na stadionu “San Siro” pobedio Lacio u derbiju 32. kola italijanske Serije A rezultaotm 1:0.

Jedini gol na utakmici je postigao Frank Kesi pošto je bio siguran izvođač najstrože kazne sa 11 metara kada je slavlado Strakošu u 79. minutu, pošto je Durmisi oborio Musakija u kaznenom prostoru. Trener Lacija Simone Inzagi je bio ljut zbog odluke arbtra Đanluke Rokija i on burno reagovao i posle protesta koji je usledio nekoliko minuta kasnije, ekipa iz Rim su ostali bez glavnog trenera na meču. Suso ne koristi priliku u finišu kada je golman Strakoša odlično intervenisao, a u sudijskoj nadoknadi vremena, srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je odigrao ceo meča za Lacio, je primio loptu u kaznenom prostoru Milana, ali je oboren u trenutku kada je trebalo da šutira, ali se na snimku vidi da protivnički fudbaler najpre zakačio loptu, pa tek onda Srbina. Bilo je mnogo nervoze u finišu, a igrači se sukobili na terenu odmah po završetku meča, ali bez ozbiljnijih konflikta, uz koškanje, koje nije preraslo u tuču.

Milan je na trenunto četvrtom mestu nakon 15. pobede uz 10 nerešenih utakmica i sedam poraza sa gol razlikom 46:30 pošto ima 55 bodova, dok je Lacio osmi sa 49 bodova posle 14 trijumfa uz sedma nerešenih i 10 izgublejnih utakmica uz gol razliku 44:33.