Kaljari bolji od Fiorentine (VIDEO)

U prvom meču 28.kola Serije A Kaljari je iznenadio dobivši Fiorentinu 2:1 (0:0).

Dosta loše prvo poluvreme viđeno je na Sardiniji u kojem su mreže mirovale, a viđen je po jedan šut na obe strane.
Drugo poluvreme počelo je prilikom Pavoletija, ali je lopta posle njegovog udarca završila pored stative. Od 52.minuta Kaljari je vodio, Kaćijatore je centrirao ka Pedru koji pogađa gol rivala za 1:0. Ubrzo domaći postižu i drugi gol nakon što je Ćigarini postigao pogodak iz prekida sa svoje polovine. Ipak glavni sudija je poništio ovaj pogodak jer se radilo o indirektu, a ne o slobodnom udarcu. Ipak sredinom drugog dela domaći postižu gol preko Ćepitela za ubedljivih 2:0. Desetak minuta kasnije Pdero je pogodio prečku iz izgledne situacije. Kzan za promašaj usledila je dva minuta pre kraja kada je Kijeza smanjo na 2:1. Na kraju je taj rezultat i ostao.

Ceo meč za goste odigrao je Nikola Milenković i to na poziciji desnog beka. Fiorentina je na sredini tabee sa 37 bodova, dok je Kaljari na 14.mestu sa sedam bodova manje.