Junajted na "mišiće“ slavio u Brajtonu, Everton bolji od Palasa (VIDEO)

Velika drama i pobeda Mančester junajteda u Brajtonu od 3:2 (1:1), na otvaranju trećeg kola Premijer lige.
Sjajan meč smo videli u Brajtonu koji je najava uzbudljivog kola na Ostrvu. Domaći su poveli golom Mupaja u 40.minut,a penal je skrivio Fernandeš. Brajton je do tog trenutka bio bolji rival. Trosar je u dva navrata pogađao okvir gola rivala. Tri minut kasnije Junajted je izjednačio, Matić je ubacio loptu u sredu kaznenog prostora, a tamo je Dank nespretno reagovao i na poluvremenu je bilo 1:1. Početkom drugog poluvremena poništen po gol na obe strane nakon asistencije VAR sistema. Konačno u 55.minutu Rašford donosi prednost godima na dodavanje Fernandeša. Nije ovaj golm pokolebao Brajton. Nastavili su se napadi i ređale su se prilike, da bi usledio lud finiš. U petom minutu nadoknde Marč je izjednačio na 2:2. Krenuli su gosti silovtito, da bi u psolednjem napadu pokušao Megvajer, nekako su se domaći odbranili i sviran je kraj. Iz VAR sobe su signalizirali da sudija pogleda situaciju nakon šuta Megvajera jer je lopta pogodila u ruku jednog igrača Brajtona. Dosuđen je pnal koji u gol i pobedu pretvara Fernandeš.

I u drugom meču dana videli smo pobedu gostiju, Everton je slavio protiv Kristal Palasa 2:1 (2:1). Sva tri gola viđena su u prvom pluvremenu. Liverpulski je upisao i treću pobedu od početka sezone što je znak da bi ovo mogla biti konačno njihova godina. Kalvert-Luin je 10.minutu načeo domaćina, da bi Kujate izjednačio u 26.minutu. Novu prednost i isptaviće se pobedu doneo je Rišarlison u 40.minutu sa penala. u drugom poluvremenu je Everton uspeo da sačuva prednost bez većih problema. As Palasa Luka Milivojević je ceo meč odgledao sa klupe.