Interu na kraju drugo mesto, Roma odnela bodove iz Torina, Napoli i Milan sigurni (VIDEO)

Večeras je na programu pet mečeva poslednjeg 38.kola Serije A.

U direktnom okršaju za drugo mesto Inter je slavio u bergamu protiv Atalante 2:0. Gosti su sve rešili u prvih 20.minuta meča. D’Ambrozio je već u 1.minutu sjajano skočio za vošstvo od 1:0, da bi Jang odličnim udarcem u 20.minutu rešio sve dileme. Na kraju je Inter na drugi na tabeli sa bodom manje od Juventusa, dok je Atalanta treća sa 78 bodova.

Lacio je i pre ovogo kola obezbedio četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Večeras su poraženi u Napulju 3:1. Ruiz je bio strelac za goste u 9.minutu, da bi najbolji strelac Evrope Imobile u 22.minutu stigao do svog 36 gola i rezultat je 1:1. U nastavku su Insinje sa penala u 54. i Politano u nadoknadi doneli pobedu domaćinu koji je završio na sedmom mestu sa 62 boda.

Juventus je poražen na drugom uzastopnom meču, inače ovo je prvi neuspeh u Torinu posle pola godine. Porazila ih je Roma 3:1 2:1). Novi – stari šampion poveo je pogdokom Iguaina u 5.minutu. Ipak Kalinić u 23. i Peroti sa penala u 44.minutu preokreću rezultata. U 52.minutu Perotija daje i drugi gol i rešava konačno pitanje pobednika. Rimljani su peti i idu direktno u Ligu Evrope.

Milan je odigrao odličan nastavak sezonu i u poslednjem meču je ubedljivo dobio Kaljari 3:0. Novi gola dao je Ibrahimović u 55.minutu, pre toga jee Klavan u 11.minutu dao autogol, da bi u Kastiljeho u 57.minutu postavio konačan rezultat. “Rosoneri” će u kvalifikacije ja Ligu Evrope.

U rezultatski nebitnom meču Breša i Sampdorija su remizirale 1:1.