Inter siguran protiv Frozinonea (VIDEO)

Inter je trijumfovao protiv Frozinonea na stadionu “Benito Stirpe” u poslednjem nedeljnom meču u 32. kolu Serije A rezutlatom 3:1.

“Neroazuri” su prvi gol postigli u 19. minutu kada je posle asistencije Danila D’Ambrosia, gol postigao Rađa Naingolan. Nakon toga je Inder udvostručio prednost preko Ivana Perišića u 37. minutu i rezutlatom 2:0 je vodio na kraju provog poluvremena. Minut posle isteka prvih sat vremena igre Frančesko Kasata je smanjio na 2:1 posle pasa Danijela Ćiofanija. Potvrdu pobede u finišu meča, nakon dodavanja Maura Ikardija golom osgurao Matijas Vesino u trećem minutu sudiejke nadoknade vremena.

“Neroazuri” su treći u Seriji A nakon 18 pobeda uz šest nerešenih i osam izgubljenih utakmica sa 60 bodova, sedam manje od drugog Napolija, dok prvi Juventus ima 84 i Inter ima pet bodova više od četvrtog Milana od timova koji su na mestima koja vode u Ligu šampiona.

Frozinone je u zoni isapdanja na pretposlednjem 19. mestu sa 23 boda posle pet trijumfa uz osam nerešenih i 19 izgubljenih utakmica, zajedno sa poslednjim 10 Kijevom sa 11 bodova, 18. Empolijem sa 18, dok je Bolonja prva iznad crte sa 31 bodom.