Inter, Napoli i Juventus u četvrfinalu Kupa Italije (VIDEO)

Danas su odigrana još tri meča osmine finala Kupa Italije.

U nešto ranijem terminu Inter je kao gost posle produžetka pobedio Fiorentinu 2:1 (1:1). U četvrfinalu najmasvnije takmičenja “netroazuri” će igrati protiv gradskog rivala Milana. Što se tiče današnjeg meča Inter je vodio zahvaljujući golu Vidala sa penala u 40.minutu. Uspeo je domaćin da poravna preko Kuamea u 57.minutu i do kraja nije bilo promena. Kada se činilo da će o prolasku dalje odlučivati penali Lukaku je u 119.minutu pogodio za pobedu.

Posle velike borbe Napoli je u osmini finala Kupa savladao Empoli 3:2 (2:1). Sve je počelo dobro za domaćine kada je Di Lorenco iskoristio dodavanje Lozana za vođstvo od 1:0. uzvratili su gosti preko Bajramija u 33.minutu za 1:1. Pet minuta kasnije Lozano je vretio predno Napoliju. Sredinom drugog dela Bajrami daje drugi gol i to na dodvanje Alekse Terzića. Senzaciju je sprečio Petanja u 77.minutu golom za trijumf i prolaz dalje. Rival u četvfinalu će biti bolji iz meča između Rome i Specije.

Znatno teže od očekivano Juventus je izbacio Đenovu i to nakon produžetka rezulatat je bio 3:2 (2:2). Ništa nije slutilo na ovakav rezultat jer je šampion vodio golovima Kuluševskog u 2. i Morate u 23.minutu. Ipak Čibora je pet minuta docnije smanjio na 2:1. Nije bilo promena do 74.minuta kada je Melegoni poravnao rezultat. Ušlo se u produžetke, da bi dramu prekinuoRafija u 103.minutu susreta. Polse ovoga gosti nisu usplei da se vrate.