Insinje sa dva gola odveo Napoli u četvrtfinale (VIDEO)

Napoli je na stadionu “San Paolo” u Napulju u drugom meču osmine finala Kupa Itlaije, a prvom koji se igrao u utorak pobedio Peruđa rezultatom 2:0.

Domaći tim koji se takmiči u Seriji A i koji je bio favorit na utakmici je trijumfovao protiv ekipa koja igra u Serji B i “Napolitanci” opravdali taj epitet i rutinski su pobedili nakon dva gola Insinjea.

Lorenco Insinje je postigao oba gola za “Napolitance” sa penala, prvi u 26. minutu, zbog faula Nzite nad Lozanom u šesnaestercua drugi u 38. zbog igranja Pjetra imele rukom u šesnaestercu.

Priliku da u finišu prvog dela meča gostujući tim smanji prednost je imao takođe imao iz jedanaesterca jer je Hisaj igrao rukom u kaznenenom prostru, ali je golman Napilija David Ospina odbranio penal Pjetru Imelu u sedmom minutu sudijeke nadoknnade prvog poluvremena.

Sledeći rival Napiliju u četvrtfinalu će biti pobednik sledećeg meča u osmini finala koji se igra između Lacija i Kremonesea od 18 časova na stadionu “Olimpiko” u Rimu.