Hanover pobedio posle preokreta, a Augsburg i Štutgart minimalcem (VIDEO)

Nakon što je šampion juče nastavio doninaciju u šampionatu Nemačke i pobedio u prvom meču u Leverkuzenu, u terminu od 15:30 je odigrano još pet mečeva u 18. kolu, u kojima su nerešeno odigrli Ajntaht i Frajburg, kao i Verder i Hofenhajm, dok su trijumfovali Štutgart, Hanover i Augsburg.

Verder je na “Vezer stadionu” u Bremenu odigrao nerešeno protiv Hofenhajma rezultatom 1:1. Vodeći gol za goste je postigao Bendžamin Hubner u 39. minutu posle pasa koji mu je prosledio Serž Gnabri i Hofen hajm je imao minimalnu prednost na poluvremenu. Ekipa iz Bremena je izjednačila nakon gola u 63. minutu kada je precizan bio Teodor Gebre Selasie. Miloš Veljković je odigrao ceo meč za ekipu iz Bremena.

Вердер – Хоффенхайм. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ajntaht je kao domaćin na “Komercbank-areni” u Frankfurtu odigrao nerešeno protiv Frajburga rezultatom 1:1. Vodeći gol je u 28. minutu postigao Sebastijan Haler, nakon pasa Timotija Čandlera i domaćin je vodio 1:0 na poluremenu. Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu gosti su izjendačili, nakon što je precizan bio Robin Koh posle dodavanja Kristiana Gintera. Mijat Gaćinović je počeo meč za tim iz Frankfurt i odigrao 85. minuta kada ga je zamenio Ajmen Barkok, dok je Luka Jović bio na klupi za rezervne igrače u Ajntrahtu.

Augburg je trijumfovao na “VVK areni” protiv Hamburga rezultatom 1:0. Domaćin je poveo u finišu prvog poluvremena golom Korejca Ja Čeol Koa nakon dodavanja Brazilca Kaiubija u 45. minutu utakmice i Augsburg je vodio minimalnim rezultatom na poluvremenu, što je kako se kasnije ispostavilo i bio jedni gol na meču vredan tri boda. Gojko Kačar je bio na klupi za rezerve igrače u Augburgu, dok je ceo meč za HSV odigrao Filip Kostić.

Povratnik u Bundesligu Hanover je kao domaćin na “HDI arena” je pobedio Majnc rezultatom 3:2, posle preokreta, jer su gosti vodili 2:0. Majnc je poveo preko Japanca Joišnorija Mutua u 26. minutu utakmice, da bi predsnost za goste duplirao pet minuta kasnije Alekander Hak kome je pas za gol prosledio Alekandru Maksim. Domaćin je prvo izjednačio goloom Niklasa Fulkruga, u 33. minutu, kada mu je asistirao Pirmin Švegler, da bi pet minuta kasnije isti igrač sa penala “poravnao” rezultat. Rivali su bili izjendačeni na poluvremenu 2:2, a Fulkrug je kompletirao het-trik u 75. minutu kojim je doneo preokret za Hanover i nova tri boda.

Štutgart je kao domaćin na “Mercedes-Benz areni” trijumfovao protiv Herte minimalnim rezultatom. Domaći tim je pobeido zahvaljujući autogolu Niklasa Starka u 78. minutu utakmice.