Fornals srušio Real, a Gameiro Eibar (VIDEO)

Real Madrid je nastavio sa lošim rezultatma u španskom prvenstvu, jer je poražen u 19. kolu La Lige kao domaćin na stadionu “Santjago Bernabeu” od Vijareala rezultatom 1:0, a istim rezultatom je i Atletiko iz Madrida takođe u gostima trijumfovao protiv Eibara.

“Kraljevski klub” je treći put poražen na svom terenu, a ovo je prvi trijumf Viljarealu u istoriji na gostovanju Real Madridu. Nakon što su propustili prilike na utakmici igrači Reala su kažnjeni za promašaje. Ronaldo je najveći tragičar, jer nije iskoristio najviše prilika, a imao je preko 10 udaraca prema golu. Portugalac je propustio najveću šansu u prvom poluvremenu, kada nije iskoristio priliku sa samo tri metra. Takođe ni Modrić sa distance, nije pogodio u drugom poluvremenu, kao ni Ronaldo koji je šutirao dva puta direktno u golmana, a potom je zakasnio glavom prilikom dobre šanse. Pablo Fornals je golom u 87. minutu rešio meč, kada je odlično pratio kontranapad, nakon što je Čerišev sa leve strane proigrao Unala, kome je pokušaj odbranio golman Reala, ali je Fornals iskoristio odbitak nakon intervencije golmana Kejlora Navasa, koga je lobovao sa 17 metara. Srpski inernacinalac Antonio Rukavina je u 83. minutu ušao u igru za “Žutu podmornicu” kada je zamenio Samua Kasteljeha.

Real je ternutno četvrti sa 32 boda, dok je Vijareal, na poziciji ispod sa bodom manje u La Ligi.

Meč koji se igrao posle je takođe rešen istim rezultatom u korist gostujuće ekipe u Atletikovom stilu, dakle 1:0 protiv Eibara. Kevin Gameiro je strelac odlučujućeg gola u 27, minutu nakon kontranapada kada je odlično dupbinsku loptu prihvatio Antoan Griezman, a zatim u šesnaestercu sa desne srtane nesebično dodao do strelca koji je bio u boljoj poziciji, jer ga čuvari nisu dobro ispratili i savladao srpskog golamana Marka Dmitrovića. Domaći tim u poslednjih desetak minuta nije iskoristio tri dobre prilike preko Paula Oliveire i Inuia, kada je dobro intervenisao Oblak, a Enrih je u sudijskoj nadoknadi vremena nadoknadi vremena šutirao pored gola.

Atletiko Madrid je drugi sa 42 boda, sa šest bodova manje od prvopalsirane Barselone koja ima utakmicu manje, dok je Eibar sedmi sa 27 bodova.