Ferencvaroš izbacio Dinamo, prošli Makabi, Molde i Midtjiland (VIDEO)

Nakon Omonije u plej – of Lige šampiona plasirali su se Ferencvaroš, Makabi i Midtjiland.

Ferencvaroš je naparvio iznenađenje savladavši Dinamo Zagreb 2:1 (1:1). Domaćin je na startu već pokazao „zube“ i poveo je u drugom minutu. Nguen je prošao po desnoj strani i potom je uposlio Lovrenčića koji je matirao Dinamovog golmana. Uspeli su gosti da se rezultatski vrate meč u 23.minutu i to autgolom Uzunija. Do odlaska na odmor nije bilo promena.
U 65.minutu je ponovo poveo mađarski tim i to preko Uzuna koji se na taj način iskupio za autogol. Do kraja nije bilo promena pa će Ferencvaroš u plej – of Lige šampiona gde ih čeka bolji

Makabi je pobedio Dinamo Brest 1:0. Čovek odluke bio je Biton sa penala u 50.minutu. Rival Makabi u pelj – of je Salcburg.

Karabag i Molde su odigrali 0:0, posle produžetka nije bilo golova, pa je o pobedniku odlučivaa penal serija. U njoj je slavio norveški tima sa 6:5.

Midtjiland je ubedljivo dobio Jang Bojs 3:0 (0:0). Šampion Danske je odigrao odlično drugo poluvreme. Poveli su autogolom Lefora u 51.minutu, da bi deset minut akasnije Drejer duplirao vođstvo. Mabil je postavio konačan rezultat u 84.minutu.