Fenerbahče minimalcem pobedio Zenit (VIDEO)

Prvi meč u eliminacionaoj fazi u Ligi Evropa su odigrali Fenerbahče i Zenit iz Sankt Peterburga u kome je u prvoj utakmici ovog dvomeča u šesnaestini finala na stadionu “Sukuru Sarakoglu” u Istanbulu pobedio domaći tim rezutlatom 1:0.

Fenerbahče je poveo u 21. minutu utakmice kada je nakon kornera koji je izveo Metju Valbuena sa desne strane najsnalažljiviji pred golom rival bio Islam Slimani nakon dodavanja Sadıka Ćiftpinara. Zenit nije najbolju priliku da izjendači u prvom poluvrenu nije iskoritio iz jedanaesterca, kada je u nakon faula kapitena Mehmeta Topala koji je oborio Sebastijana Driusija, gostujući tim propustio da postine gol iz penala. Golman tima iz Istanbula Harun Tekin je odbrnaio udrarac Roberta Maka, nakon što je odbio levom rukom o prečke a lopta se odbila u polje, da bi ukrotio loptu u drugom pokušaju u 44. minutu. Rezutlat 1:0 sa poluvremena je pošto rivlai nisu iskoritivli šanse u drugom delu meča ostao isti pa Fenerbahče ima blagu prednsot pred revanš.
Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović je odigrao ceo meča za Zenit.

Ravanš meč se igra u četvrtak 21. februara od 18:55 na stadionu Zenita u Sankt Petersburgu.