Espanjol pobedio u prvom meču kola (VIDEO)

Espanjol je na stadionu “RCDE” u Barseloni u premijernom meču 32. kola španske La lige pobedio Deportivo Alaves rezutatom 2:1.

Domaća ekipa je povela u 19. minutu utkamice kada je prvi gol na meču postigao Adrea Pedrosa nakon asistencije Oskara Melenda i nakon prvog poluvremena je Espanjol vodio minimalnim rezutlatom 1:0. Espanjol je nakon toga u durgom minutu drgog poluvremna udvostručio prednsot nakon asutogola Viktora Laguardije. Posle asistencije Džonija, na 2:1 je smnajio Džonatan Kljeri u 11. minutu nastvka. Srpski internacionalac Darko Brašanac je počeo utakmicu među startnih 11 igrača u Alavesu i odigrao 79. minutu kada ga je zamenio Mubarak Vakaso.

Espanjol je trenunto na 10. mestu u La ligi posle 11. pobede, uz osam nerešenih mečeva uz 13 poraza, sa gol razlikom (37:46), dok je na sedmom mestu Alaves sa 45 bodova, posle 11. izgubljene utakmice, uz 12 trijumfa i devet nerepenih mečeva sa gol razlikom (33:40).