Džeko i Ben Jeder odveli svoje timove u nastavak takmičenja (VIDEO)

Poznata su još dva tima koja su ostvarila plasman u četvrtfinale Lige šampiona posle večerašnjih revanš mečeva osmine finalai nakon što su se ranije plasirali Liverpul, Real Madrid, Mančester siti, Juventus, plasman u sledeće kolo su večeras ostvarili Roma i Sevilja.

Roma je nakon poraza u gostima u Ukrajini od Šahtjora iz Donjecka u prvom meču rezultatom 2:1, pobedila minimalnim rezultatom u revanš utakmici na “Olimpiku”. Šahtjor nije iskoristio prvu priliku preko Bernarda, kada je ubacio loptu u kazneni prostor, a Florenci loše reagovao i umalo postigao autogol. Pobedonosni gol za plasman u nastavak takmičenja je postigao Edin Džeko nakon asistencije Kevina Trotmana u sedmom minutu drugog poluvremena, kada je reprezentativac Bosne i Hercegovine izbio sam ispred Pjatova i bio uspešniji u situaciji jedan na jedan. Roma do kraja nije iskoristila šanse preko Naigolana i Perotija i Džeko da ubedlivije trijumfuje, a “Vučici” je bilo još lakše da sačuva prednost jer je u 79. minutu utakmice Šahtjor ostao sa fudbalerom manje u igri pošto je Ivan Ordets dobio crveni karton. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Romu.

Рома – Шахтер Донецк. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Nakon što su odigrali nerešeno bez golova u prvom meču na “Ramos Sačez Pisuan” stadionu odluka o tome ko će u nastavak takmičenja između Mančester junajteda i Sevilje je doneta u revanšu na “Old Trafordu”. Sevilja je pobedila u Mančesteru rezultatom 2:1 i plasirala se u nastavak takmičenja. Ekipa iz Andaluzije je propustila prvu priliku preko Koree koji je pokušao glavom da ugrozi gol De Hee, ali nije uspeo u tome, da bi pet minuta kasnije posle greške Bajie, gosti iz Španije opet imali šansu za gol, ali je Muriel loše šutirao. Tim iz Andaluzije i u 27. minutu nakon greške rivala imao priliku preko Muriela posle kontre, ali je i on bio neprecizan. Felainijev pokušaj nakon duplog pasa sa Sančezom je odbranio golman Sevilje, koji je dobro intervenisao i nakon udarca Lingarda u 52. minutu. Korea za Sevilju na drugoj strani minut kasnije ne koristi priliku, a u sledećem napadu Mančester junajteda Rašford nije bio uspešan, dok je na Sančezov udarac blokiran. Trener Vićenco Montela je u 72. minutu izvršio sjajnu izmenu, jer je u igru ubacio Visama Ben Jedera umesto Luisa Muriela, koji je dva minuta kasnije prihvatio pas od Sarabije na ivici kaznenog prostora, okrenuo se, šutirao i savladao De Heu. Sevilja je četiri minuta kasnije preko istog igrača udvostručila prednost, kada je Ben Jeder iskoristio i asistencijeu Hoakina Koree, nakon što De Hea loše reagovao, a pomoćni sudija koji je stajao pored, signalizirao da je lopta prešla gol liniju. Počasni gol za ekipu trenera Žozea Murinja je u 84. minutu postigao Romelu Lukaku nakon asistencije Markusa Rašforda kada je centrirao iz kornera sa leve strane. Srpski reprezentativac Nemanja Vidić je odigrao ceo meč za “Crvene đavole”.

Манчестер Юнайтед – Севилья. Обзор матча. Лига Чемпионов 2017/18. 1/8 финала. 2-й матч. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.