Džeko doneo pobedu Romi (VIDEO)

Roma je pobedila na “Olimpiku” u prestonici u drugoj utakmici italijanske Serije A u 32. kolu, na meču protiv Udinezea rezultatom 1:0.

Mandragorim pokušaj u trećem minutu je odbranio Mirante, a prvu priliku na drugoj strani za “Vučicu” je imao Kristante, koji nije bio precizan, kao ni Šik u 43. minutu. Okakin pokušaj je odbranio Mirante, a u 58. minutu De Majo je pogodio stativu. Nakon toga Kristante ne koristi šansu jer je bio neprecizan, a El Šaravi je tražio penal u 63. minutu, da bi dva minuta kasnije sjajnom intervencijom Muso sačuvao gol, posle udarca Džeka. Pobedonosni gol je u 67. minutu postigao Edin Džeko nakon asistencije Stefana El Šaravija. Kapiten srpske reprezentacije Aeksandar Kolarov nije bio u protokolu zbog suspenzije, a njegov sunarodnik Petar Mićin je bio na klupi za rezervne igrače u timu iz Udina.

Roma je trenutno četvrta u Seriji sa 54 bodova nakon 15. pobede uz devet nerešenih i osam izgubljenih utakmica sa gol razlikom 57:45, sa dva boda više od Milana i Atlante koji imaju meč manje.
Udineze 16. na tabeli Serije A sa 32 boda posle osma pobeda uz osam nerešenih i 15 izgubljenih utakmica sa gol razlikom 30:44 i tim iz Udina ima četiri boda više od prvog tima u zoni ispadanja 17. Empolija.