Dve pobede domaćina u Seriji A (VIDEO)

Oba tima koji su igrali kao domaćni u drugim nedeljnim mečevima pretposlednjeg 37. kola Serije A, su ostvarili pobede.

Empoli je na stadionu “Karlo Kastelani” pobedio Torino rezultatom 4:1.

Domaća ekipa je preko Afrije Akve postigla prvi gol nakon dodavanja Marka Pajača u 27. minutu meča za 1:0 što je bio rezutltat na kraju prvog poluvremena. Gostujući tim iz Torina je izjendačio kada je posle asistencije Andree Belotija precizan bio Jago Falke u 11. minutu drugog poluvremena. Mateo Brigi, koji je ušao u igru u 64. minutu nakon povrede strelca prvog gola, je samo minut kasnije postigao pogodak za novo vođstvo Empolija. Đovani Di Lorenco je pet minuta kasnije nakon pasa Marka Pajača povisio na 3:1. Frančesko Kaputo je u finišu meča u 88. minutu postigao i četvrti gol za Empoli posle asistencije Dijega Fariasa.

Empoli je 10. pobedom u sezoni izašao iz zone ispadanja uz osam nerešenih i 19 poraza, jer ima 38 bodova jedan više od 18. Đenove i sa njom će se u poslendjem kolu boriti za opstanak u Serji A, dok je Torino na semom mestu jednom ispod onog koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa nakon 15 pobeda uz 15 nerešenih i sedam poraza sa 60 bodova dva manje od šestog Milana koji ima meč manje i tri manje od pete Rome.
Empoli u poslednjem kolu igra protiv Intera na “San Siru”, a Đenova gostuje Fiorentini na “Artemio Frankiju” u Firenci.

Parma je na stadionu “Enio Tardini” trijumfovala protiv Fiorentine rezutlatom 1:0.
Domaći tim je pobedio zahvaljujući autogolu Brazilca Žersona.
Parma je 12. posle 10 trijumfa uz 11 nerešenih i 16 izgubljenih mečeva sa 41 bodom, dok je sa bodom manje 15. Fiorentina nakon osam pobeda uz 16 nerešenih i 13 izgubljenih utakmica.