Dva favorita eliminisana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona (VIDEO)

Dva tima koja su bili favoriti su eliminisani u poslednja dva meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u revnaš mečevima, jer su ispala dva bivša šampiona Evrope.

Seltik je nakon 1:1 u Rumuniji poražen u Glazgovu 4:3 i Kluž se plasirao dalje.
Posle asistencije Omranija, prvi gol za goste je postigao Ciprian Deak u 27. minutu. Forest je izjendačio nakon dodavanja Mekgregora u 51. minutu, a Edouard je preokrenuo 10 minuta kasnije. Omrani je sa penala izjendačio na 2:2 u 74. minutu, a dva minuta kasnije domaćinima donosi Kristi posle dodavanja Edouarda. Bilel Omrani je novi gol postigao u 80. minutu za 3:3, a preokret je golom u sedmom minutu sudijske nadokdnade vremena golom doneo Tukudan, nakon pasa Pauna.

Porto je nakon pobede 1:0 protiv Krasnodara u Rusiji, poražen u Portugalu 3:2 i eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Toni Vilhena je u trećem minutu bio precizan, da bi zatim u 12. minutu nakon asistencije Vandersona, Sulejmanoj prvo udvostručio prednsot, a nakon toga iskorisito i dodavanje za gol, strelca prvog gola i povisio na 3:0 u 34. minutu. Porto je samo samnjio u durgom delu meča golovima Ze Luisa u 57 nakon pasa Telesa i Luisa Diaza u 77. minutu nakon dodavanja Korone.