Dortmund slavio u Volfsburgu, Haland postio, Bajer iznenadio Menhen (VIDEO)

U popodnevnom terminu završeno je četirimeča 27.kola Bundeslige. Volfsburg je izgubio od Borusije Dortmund 0:2 (0:1), Borusija Menhengladbah je poražen od Bajer Leverkuzena 1:3 (0:1), a Frajbur je pretrpeo minimalac od Verdera 0:1 (0:1). Paderborn i Hofenhajm su remizirali 1:1 (1:1).

Borusija Dortmund je ostavila važan trijumf na gostovanju Volfsburgu od 2:0. Gerero je načeo “vukove” u 32.minutu na dodavanje Azara, da bi konačana rezultat postavio Hakimi na asistenciju Sanča. Sa nova tri boda “milioneri” nastavljaju trku za prvo mesto.

U derbiju kola Bajer je slavio protiv Menhena 3:1. Gosti su poveli već u 7.minutu golom Haverca. U nastavku još više uzbuđenja. Domaćin je izjednačio preko Tirama u 52.minutu. Šest minuta kasnije prednost Bajer vratio je Haverc golom sa bele tačke, da bi Bender u 81.minutu lepim golom glavom stavio tačku na ovaj meč. Bajer je treći sa 53 boda, dok Menhen sada ima bod manje.

Verder je kao gosta savladao Frajburg golom Bitenkorta u 19.minutu, dok su Padeborn i Hofenhajm podelili bodove odigravši 1:1. Oba gola su viđena na samom početku meča, Skov za goste u 4 i Srebni u 9.minutu.