Dmitrovićev tim u poražen u podnevnom meču od Espanjola posle preorketa, dok je Sevilja minimalcem trijumfovala protiv Alavesa (VIDEO)

Oba gostujuća tima su pobedila u prva dva nedeljna meča u četvrtom kolu španske La Lige.

Eibar je u prvom meču u nedelju sa početkom u podne na “Iprulji” poražen od Espanjola reztulatom 2:1 posle preorekta.

Ivan Ramis je u 58. minutu golom doveo u prednsot Eibar nakon asistencije Fabijana Oreljane. Ekipa iz Barselone je izjendačila u 76. minutu utakmice kada je nakon pasa Matijasa Vargas precizan bio Fakundo Fereira. Nakon toga je Espanjol preokrenuo tri minut kasnije kada je strelac bio Esteban Granero. Naldo je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena dobio crveni karton, pa je gostujuća ekipa završila meč sa fudbalerom manje u igri.
Srpski reprezentativni golman Srbije Marko Dmitrović je odigrao ceo meča za Eibar.

Sevilja je takođe u meču koji se igrao dva sata kasnije trijumfovala kao gost protiv Deportivo Alavesa na “Mendizorozi” rezutaltatom 1:0.
Pobedonosni gol za Sevilju je u 37. minutu sa 22 metara iz slobodnjaka postigao Žoan Žordan.
Trener Sevilje Žulen Lopetegi je pružio je šansu i srpskom internacionalcu Nemanji Gudelju, koji je od 67. minuta igrao upravo umesto strelca gola.