Đirona deklasirala Las palmas (VIDEO)

Prvim mečom koji su odigrali Đirona i Las palmas je započelo takmičenje u subotu u 19. kolu španske La Lige, u kome je domaćin ubedljivo trijumfovao protiv gostiju sa Kanarskih ostrva rezultatom 6:0.

Đirona je povela preko Kristiana Stuanija sa penala u 25. minutu utakmice i imala minimalnu prednsot protiv ekipe sa stadiona “Gran Kanarija”. Domaćin je udvostručio prednost u 58. minutu preko Olunge nakon asistencije Mohike sa leve strane. Treći gol za Đironu je postigao Borha u 64. minutu nakon dodavanja Pere Ponsa. Drugim golom na meču u 70. minutu meča Olunga je povećao na 4:0 za domaću ekipu, da bi pet minuta kasnije asisteirao Portu, a ponovo još pet minuta kasnije je kompletirao het-trik trećim golom na meču i postavio konačan rezultat.

Đirona je trenutno deveta sa 26 bodova, a Las palmas je na poslednjem mestu sa 11 bodova koliko ima i Malaga koja je na poziciji iznad, dok je u opasnoj zoni isadanja i Alaves koji ima 15 bodova i utakmicu manje.