Dinamo Kijev izbacio AZ, Živković eliminisao "svoju" Benfiku, Gent bolji od Rapida (VIDEO)

Večeras smo saznali imena tri kluba koja su prva izborila plasman u plej – of Lige šampiona.

Nešto ranije fudbaleri Dinama iz Kijeva savladali su Az Alkmar 2:0 (0:0) i prvi su izborili plasman u plej – of elitnog takmičenja.
U prvom poluvremenu smo videli uspavanku, da bi u nastavku bilo više uzbuđenja. Već u 49.minutu Rodriges koristi dodavanje bujalskog i rezultatje 1:0. Nekih 15-ak minut kasnije golman gostiju je zasutavio udarac Suprijaga. Sve je bilo rešeno četii minuta pre kraja. Kedziroa je centrirao sa strane, lopta je pala pravo na glavu šarapenka koji postavlja konačnih 2:0.

U drugom susretu večeri Paok je savladao benfiku 2:1 (0:0). Meč u Solunu obeležio je Andrija Živković, od pre nedeljeu dana novi fudbaler PAOK-a,a do tada igrač upravo Benfike. U igru je ušao u 66.minutu, da bi u 75.minutu primioa jednu loptu po krilu, ušao je u sredinu, šutirao je pogodio je bliži ugao, ali nije hteo da proslavi ovaj gol.Pre njega mežu portuglaskog kluba zatresao je Đanulisa u 63.minutu. benfika je u četvrtom minutu nadoknde uspela da postigne počasni pogodak preko Silve. PAk će u plej – ofu igrati protiv Krasnodara.

Prolaz dalje obezbedio je Gent dobivši Rapid 2:1 (1:09. Domaćin je odio na poluvremenu golom Niklasa u 36.minutu. U 59.minutu Roman je sa penala duplirao rezultat. jedini gol gosti su dali u naoknadi preko Demira. Belgijski klub će u plej – ofu igrati protiv Dinama iz Kijeva.