Derbi preokrenuo protiv Lidsa u revanšu za finale (VIDEO)

Nakon što se juče prvi tim kvalifikovao u finale u plej-ofa za plasman u Premijer ligu, danas je nakon revanša drugog polufinala poznat i durga ekipa koja će igrati finale.

Lids je imao prednost protiv Derbi Kauntija posle prvog meča na “Prajd parku” kada je pobedio rezutlatom 1:0, golom Kamara Rufea, da bi plasman u finale nakon revanša na “Eland roudu” u Birmingemu ostvario Derbi Kaunti pobedom 4:2 i ukupnim rezultatom 4:3 je prošao dalje.

Junajted je poveo preko Dalasa u 24. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena u u 45. minutu golom izjendačio Meriot, za 1:1 na kraju prvog dela meča. Posle minuta igre u drugom dela utakmice Maunt je doveo “Ovnove” u prednsot i izjednačio na 2:2 u ukupnom skoru posle asistencije Vilsona, koji je u 58 minutu sa penala postigao za preokret 3:2 u ukupnom skoru i 3:1 na meču u Lidsu. Ekipa trenera Marsela Bijelse je izjendačila na 3:3 u ukupnom skoru preko Dalasa nakon pasa Kliča u 62. minutu i smanjila na 3:2 u revanšu. Međutim, Berardi je u 69 dobio prvi a u 78. minutu drugižuti karton i domaći tim je ostao sa fudbalerom manje u igri. TIm trenera Frenk Lamparda je pobednonosni gol postigao u 85 minutu kada je nakon dodavanja Ričarda Kijoa precizan bio Džek Meriot. Skot Maloun je za goste dobio drugi žuti karton u prvom minutu sudijeke nadokende vremena.

Dakle, Aston Vila i Derbi Kaunti će se u finalu na na “Vembliju” 27. maja takmičiti za plasman u Premijer ligu.