Čukarički udedljiv protiv Banatsa (VIDEO)

Nakon što je prvi predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evropa poražan u prvom meču prvog kola u gostima, drugi je ostvario pobedu kao domaćin.

Čukarički je pobedio Banants rezutlatom 3:0 na stadionu na Banovom Brdu.

Strelac prvog gola za Čukarički je bio Slobodan Tedić u 43. minutu, posle asistencije Luka Stojanović. Klub sa Banovog brda je povisio na 2:0 golom postavio Stefan Kovač posle centaršuta Birmančevića, koji je bio asistent i kod Tedićevog gola drugom minutu sudijeke nadokande vremena za konačnih 3:0.

Tim trenera Aleksandra Veselinovića je odigrao odličan meč u kome rival nije uputio nijedan udarac ka golu, dok je Čukarički postigao tri gola, ali je mogao i još više protiv veoma defanzivne ekipe iz Jermenije naročito dok prvi nisu postigli domaći igrači.

Stefan Kovač je prošao po desnoj strani u drugom minutu i oštrim centaršutem u nastavku je malo nedostajalo da gosti postignu autogol, a u toku prvog poluvremena Vidosavljević je ima četiri šuta, od toga jednom u stativu u 22. minutu, zatim Tedić još četiri, a probali su i Luković, Luka Stojanović, Docić iz prekida. Takođe i golman Aram Ajrapetjan je zaslužan što domaćin nije postigao više golova u prvom delu meča. Ekipa sa Banovog brda je povela u finišu prvog dela meča u 43. minutu posle šuta 19-godišnjeg Slobodana Tedića, nakon asistencije Luke Stanojevića.

Veljko Birmančević je u 53. mintu zamenio Luku Lukovića, dok je u 80. minutu bio asistent kada je centrirao Stefanu Kovaču koji je udvostručio prednsot. Aleksandar Đorđević je u 72. minutu zamenio Luku Stojanovića, a 81. minutu Bojica Nikčević je ušao u igru umesto Milutin Vidosavljevića. Konačnih 3:0 je u finišu postavio Tedić drugim golom, nakon druge asistencije Birmančevića na meču, u akciji u kojoj je bio bitan akter i Bogosavac.

Revanš je se u utorak igra 16. jula u Jermeniji od 17 sati i Čukarički će u sledećem kolu kvalifikacija igrati najverovatinije, naravno ako eliminisše Banats, protiv Moldea pošto je on u prvom meču deklasirao Rejkjavik 7:1.

Čukarički:
Belić – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Kovač, Docić – Vidosavljević (od 81. minuta Nikčević), Stojanović (od 72. Đorđević), Luković (od 53. Birmančević) – Tedić

Banants:
Ajrapetjan – Ajvazjan, Kpodo, Voskanjan, Petrosjan – Baregamjan, Kamara, Dašjan (od 72. Hakobjan) – Kobzar (od 68. Melkonjan), Glišić (od 87. Sinijavski), Stanojević.

Partizanov rival u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope će biti pobednik dvomeča između Konahsa i Kilmarnoka, a gosti iz Škotske su trijumfovali u Velsu u prvoj utakmici reztulatom 2:1.

Konahs je poveo autogolom Grega Tejlora u 75. minutu. Zatim je Kilmarnok preokrenuo posle golova Eamona Brofija iz penala i Stjuarta Findleja iz igre, nakon asistencije Krisa Burkea u drugom minutu sudjeke nadokenade vremena.